Szkolenia

Pizza Project

Przygotowanie pizzy to coś więcej niż woda, mąką, sos pomidorowy i dodatki

Jesteś zainteresowany szkoleniem?

Na dobrą pizzę składa się odpowiednie dobranie składników, akcesoriów i urządzeń takich jak piece czy miesiarki do ciasta. 

Oferujemy szkolenia dla Państwa personelu. Współpracujemy z renomowanym, certyfikowanym Pizzaiolo, który może przeprowadzić dla Państwa szkolenie na naszych urządzeniach z dowolnej tematyki oraz dowolnego etapu produkcji pizzy. Szkolenia mogą odbywać się na naszych urządzeniach ale również w Państwa lokalu. Czasami błąd leży w umiejętnościach personelu a czasami personel ma źle dobrany albo wadliwy sprzęt uniemożliwiający osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Poniżej znajdziecie Państwo 3 zakładki które naprowadzą nas na Państwa potrzeby. Jeśli otwieracie Państwo nową pizzerie, chcecie usprawnić czy też zmodernizować obecnie działający lokal lub po prostu zorganizować szkolenie dla swoich pracowników, jesteśmy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do kontaktu.

Nasze szkolenia na włoskiego Pizzaiolo zwanego w Polsce także Pizzerem, zbudowaną są z 3 etapów. Kurs na Pizzaiolo składa się z części teoretycznej, technologicznej i praktycznej. Nauczymy Was jak dobrać produkty a których produktów unikać, jak przygotować ciasto od mąki, przez hydracje po garowanie. Pokażemy jak prawidłowo rozgniatać ciasto aby zachować jego napowietrzenie przed nałożeniem dodatków i wsadzeniem do pieca. Nauczymy przygotowywać i wypiekać tradycyjną włoską pizzę jak również pizzę neapolitańską. Pizza tradycyjna i pizza neapolitańska to dwie różne pizze: zaczynając na cieście i procesie jego przygotowania, kończąc na piecu który jest wyposażony w inne podłoże jak również pracuje w wyższych temperaturach. Posiadamy własną salę szkoleniową która również jest naszą wzorcownią. Dysponujemy dwoma piecami do pizzy tradycyjnej i do pizzy Neapolitańskiej. Posiadamy odpowiednio dobrane miesiarki do ciasta zapewniające odpowiednie napowietrzenie ciasta. Dla bardziej wymagających kursantów, dysponujemy również szafą garowniczą z nawilżaniem. Kursy na włoskiego Pizzaiolo czyli mistrza pizzy są prowadzone przez „Maestro Instrutore” Pizzaiolo z 20-letnim doświadczeniu i stażu w we Włoszech

Powiedz nam czego szukasz:

Przykładowy plan kompleksowego kursu podstawowego. Jeśli posiadasz doświadczenie i chciałbyś się doszkolić z konkretnej dziedziny, skontaktuj się z nami a przygotujemy indywidualny plan szkoleniowy.

Kurs przygotowania Włoskiej pizzy

4 dniowy kurs

4 dni x 8 godzin = 34 godziny

Dzień I:
Ciasto, metoda :
-Biga
-Polish
-Autoliza

Dzień II:
Pizza Neapolitańska

Dzień III:
Pizza in pala (Scrocchiarella)

Dzień IV:
Foccacia

Dzień pierwszy

Teoria:
Pizza Neapolitańska
– Ciasto biga
Krótkie wprowadzenie dotyczące zbóż.
– Pszenica: zboże używane przy produkcji pizzy
– Omówienie zbóż.
– Mąka: produkcja, stopień rafinacji, informacje dotyczące przechowywania i zabezpieczania. Jakość mąki: białka, siatki gluten, wskaźnik W, stosunek P/L, wybór mąki w zależności od przeznaczenia.

Praktyka:
Wprowadzenie do sprzętu potrzebnego w idealnej pizzerii oraz ich działanie: piec opalany drewnem, piec elektryczny, kuchenka gazowa, miejsce przygotowania, maszyna do cięcia mozzarelli, maszyna do formowania ciasta, inne narzędzia. Przygotowywanie pizzy przy użyciu mąki białej (przede wszystkim bez sosu dla wyczucia smaku ciasta). przygotowanie ciasta za pomocą klasycznych maszyn do wyrabiania ciasta. Nauczenie właściwej kolejności i ilości dodawanych składników. Sprawdzanie temperatury wody. Przygotowanie i kształtowanie kulek. Sprzątanie.

Dzień drugi

Pizza in pala (scrocchiarella)
Ciasto „Polish”

Teoria:
Omówienie wszystkich tematów związanych ze skrobią, maltozą i glukozą. Wyjaśnienie znaczenia glukozy dla wyrastania ciasta. Przepis na pizzę klasyczną, obliczanie liczby kulek.
– Drożdże: funkcje, rodzaje, produkcja, rola w produkcji ciasta, wpływ temperatury, krzywa wyrastania.

Dzień trzeci

Ciasto Autoliza

Teoria:
– Test sprawdzający zdobytą wiedzę.
– Dojrzewanie ciasta: wskazówki dotyczące przygotowania ciasta.
– Woda: wymagania chemiczne i bakteriologiczne. Wpływ wody na jakość ciasta.
– Sól: charakterystyka, wpływ na ciasto, rodzaje soli.

Praktyka:
Przedstawienie pieca opalanego drewnem, wyjaśnienie jak go obsługiwać.
– Piece do pizzy: tradycje i nowoczesne trendy. Obalanie mitów o piecach, bezstronne omawianie wad i zalet różnych rodzajów pieców. Pośrednie metody przygotowywania ciasta. rolowanie ciasta, wykańczanie pizzy, wypiekanie w piecu opalanym drewnem

Dzień czwarty

Foccacia

Teoria:
– Mąka sojowa: cechy i korzyści wynikające z zastosowania mąki sojowej. Przepis na ciasto z mąki sojowej.
– Słód: ogólna charakterystyka, wpływ na ciasto.
– Tłuszcze: ogólne omówienie i rola w cieście.
– Wypiekanie ciasta: temperatura, procesy zachodzące podczas wypiekania, ogólna powtórka.

Pizza Project
Pizza Project

Wybierz najwyższą jakość dla Twojej restauracji z Pizza Project: profesjonalne piece, miksery i maszyny dla wymagających restauratorów.

Dzięki naszym produktom i wsparciu szkoleniowemu, Twoja restauracja będzie gotowa sprostać nawet najbardziej wymagającym gustom. Wybierz Pizza Project i inwestuj w najwyższą jakość dla swojego biznesu gastronomicznego!

Poznaj nas bliżej
cross icon